Продавец Центр теплоізоляції развивает свой бизнес на Prom.ua 2 года.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
13 отзывов
Центр теплоізоляції
+38 098 951 0881
+38098 951 0881

OSB плити

Плита OSB-3 - це універсальний будівельний матеріал для облаштування підлоги, зашиття стін та стелі, зведення каркасних будинків, основа для дахів під бітумну черепицю, та створення опалубки.
Інструкція з монтажу плит ОСБ/OSB
Монтаж плит на стіни
Плити OSB/3 можуть монтуватися на стіни, як в горизонтальному так і в вертикальному положеннях. Між плитами і навколо дверних та віконних отворів необхідно обов`язково залишити зазор мінімум 3 мм.
Рекомендована товщина плит для обшивки стін каркасного будинку становить 12 мм при відстані між колонами від 400 мм до 600 мм. Для додаткової теплоізоляції стін рекомендовано застосовувати мінеральну вату з облицюванням у вигляді мінеральної штукатурки.
Для кріплення плит використовуються гвинти для деревини, спіральні чи кільцеві цвяхи довжиною мінімум в 2,5 рази більшою ніж товщина плити.
Чорні шурупи для гіпсокартонних плит не підходять для кріплення деревних плит.
Цвяхи потрібно вбивати кожні 30 см на проміжних підпорах та кожні 15 см на стиках плит. По зовнішніх краях плити цвяхи забиваються кожні 10 см. Відстань від цвяха до краю плити не має бути меншою ніж  1 см.
Монтаж ОСБ плит - підлога
Здійснюючи монтаж плити на лаги слід дотримуватись зазору мінімум 3 мм по периметру плити. При монтажі плит між стінами чи у випадку «плаваючих підлог» потрібно залишити зазор 12 мм між плитою та стіною. Плити слід монтувати  головною віссю перпендикулярно лагам. З`єднання коротких країв плити обов`язково мають знаходитись на лагах.
При дерев’яному перекритті першого поверху будівлі, яке має контакт з ґрунтом, необхідно створити захист від вітру з нижньої сторони конструкції перекриття, а також додаткову гідроізоляцію безпосередньо на ґрунті Монтаж плити OSB на підлогу здійснюється за допомогою гвинтів для деревини, спіральних або кільцевих цвяхів, які є довшими за товщину плити не менше як у 2,5 рази. Чорні гвинти  для гіпсокартонних плит не підходять для кріплення плит деревного походження, оскільки вони мають інші технічні характеристики.
Цвяхи необхідно вбивати кожні 30 см на проміжних опорах і кожні 15 см на стиках плит. З метою підвищення жорсткості підлоги можна приклеювати плиту до лагів за допомогою клею на основі хімічних речовин.
Попередня оцінка залежності відстані між лагами та товщиною плити в житловому будівництві
Відстань між лагами, мм    400    500    600
Рекомендована товщина плити OSB, мм    15-18    18-22    22
Монтаж ОСБ плит на даху
Перед монтажем обшивки слід перевірити наскільки крок’вяні ноги чи обрешітки, які знаходяться на одній осі, прямі та рівні. Викривлення чи нерівність крокв’яних ніг в кінцевому результаті може вплинути на кінцевий вигляд даху. Плити, які промокли під дощем, слід залишити до повного висихання і захистити від біологічної корозії перед тим, як буде покладений покрівельний матеріал. Приміщення, які не мають підігріву, зокрема горище чи підвал, повинні мати хорошу вентиляцію повітря. Вентиляційні отвори повинні становити не менше ніж 1/150 всієї горизонтальної поверхні. Якщо брати до уваги розміри плити, то вона повинна бути розміщена довгою стороною впоперек до крок’вяної ноги чи обрешітки. З’єднання коротких країв плити завжди повинно бути на підпорах даху. Довгі краї плити повинні бути підперті або ж з’єднані скобами «H» там, де це необхідно. Між плитами необхідно залишати зазор мінімум 3 мм. Плита повинна монтуватись мінімум на двох опорах, а її з’єднання повинно бути розміщене на опорі. Під час кріплення плити робітники повинні стояти на крокв’яних балках чи обрешітках, дотримуючись правил техніки безпеки.
Якщо в конструкції даху є прохід для димоходу, то обшивку даху необхідно відсунути від димоходу згідно з прийнятими будівельними нормами.
Під час монтажних робіт на даху слід дотримуватись правил безпеки роботи на висоті. Для кріплення плит OSB на даху необхідно використовувати гвинти для деревини, спіральні або кільцеві цвяхи, які є довшими за товщину плити, яка монтується, не менше ніж у 2,5 рази. УВАГА: чорні гвинти для гіпсо-картонних плит не підходять для плит деревного походження. Цвяхи необхідно вбивати кожні 30 см на крокв’яних ногах чи обрешітках і кожні 15 см на стиках плит. Відстань від цвяха до краю плити повинна бути не менша ніж 1 см.